Juozas Rimkus - Lietuvos Respublikos Seimo narys 2016–2020

„Didžiuojuosi, kad esu kilęs iš valstiečių, nes būtent valstiečiai Lietuvai išsaugojo  kalbą, kultūrą, tradicijas ir papročius.“


Grįžti į peržiūrą

2018-01-06

Susitiko su Kelmės rajono žemdirbiais

Sausio 5 – ąją šiemet pirmąjį kartą susibūrė Kelmės rajono žemdirbiai. Tokius susitikimus tradiciškai pirmąjį mėnesio penktadienį organizuoja Kelmės r. savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyrius. Juose žemdirbiai informuojami apie jiems aktualius klausimus, keliamos problemos. Susitikime dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys JuozasRimkus.

Apie kasdienius rūpesčius.

Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė Nelė Želvienė informavo apie ES paramą kaimo plėtrai iki 2020 metų ir kvietė teikti paraiškas. Aplinkosaugos ir atliekų tvarkymo problemas nušvietė Kelmės r. savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Raimonda Parnarauskienė. Apie pasikeitimus įsigijus žemės ūkio paskirties žemę supažindino Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kelmės skyriaus vedėjas Arvydas Žukauskas. Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyr specialistės Jurgita Reimerienė ir Sigita Vasiliauskienė ragino atnaujinti valdas ir ūkininkų ūkių duomenis, o skyriaus vedėja Joana Miliauskienė kvietė pasirašyti po peticija dėl vienodų išmokų visoje ES.

Apie pertvarkas valstybėje

Seimo narys Juozas Rimkus pasveikino žemdirbius, palinkėjo gerų ir dosnių metų bei teisingų ir palankių valdžios sprendimų žemės ūkiui. J. Rimkus apibendrino Seimo darbą, pabrėždamas, jog šis Seimas ėmėsi pertvarkų, kurių nedrįso ar nenorėjo pradėti jų pirmtakai. - Tai Vyriausybė, kuri dirba žmonėms, - sakė Seimo narys. Vardijo, kas jau padaryta ir Lietuvos žmonės jau gali akivaizdžiai matyti: šiemet suformuotas perteklinis biudžetas (2 mln. jo skirta ir Kelmės r. savivaldybei); trečią kartą didinama pensija; padidėjo minimali alga; nuo sausio 1d. vaikams bus skiriama po 30 eurų; Švietimo sistemai papildomai skirti 22 mln. eurų. Vyksta reformos valstybinėse įmonėse, švietimo sistemoje. Pavyko daugiau lėšų nei anksčiau skirti melioracijai, išsaugoti rajonuose žemės ūkio ir kaimo plėtros skyrius.

-Tikslų ir darbų daug. Dirbame iš peties. Gyvenimas Lietuvoje 2019 m. turėtų iš esmės pagerėti. Griežtėja kova su korupcija, „šešėliu”. Kviečiame bendradarbiauti prokurorų bendruomenę ir tikimės, jog valstybės biudžetą papildys iš „šešėlio” ištraukti pinigai. Ruošiamasi sumažinti valdininkų armiją, nes yra pristeigta daug perteklinių struktūrų, kurias reikia išlaikyti. Reorganizuojama Darbo birža, efektyvinamas jos darbas. Dedami esminiai pamatai mokesčių reformai, siekiama, kad ji būtų paprastenė žmogui. Kuriama daug gerų, palankių šeimai įstatymų, pvz., ketinama sudaryti sąlygas seneliams padėti auginti anūkus. Šiemet atpigs vaistai, nes pamažu randamas susitarimas su farmacininkais. Nors praėjusiais metais dar nemažai žmonių išvažiavo, tačiau sugrįžo daugiau, nei ankstesniais metais. Atskirties mažinimui skirta 700 mln. eurų. Šiemet taip pat numatoma išasfaltuoti nemažai kelių.

Į klausimą, kodėl paliko Seimo Kaimo reikalų, komitetą ir perėjo į kitą, J. Rimkus atsakė, jog tokia buvo aukštesnė valia, Socialinių reikalų ir darbo komitete reikėjo stiprinti jėgas, tačiau, dirbdamas ten, nenusišalina nuo žemdirbiškų reikalų ir stengiasi aktyviai dalyvauti juos sprendžiant.

Rajono merui Vaclovui Andruliui replikavus, kad „ne viskas yra taip gerai”, kad ministerijose nesišnekama su savivaldybėmis, J.Rimkus atsakė, jog sumaišties įnešė koalicijos partneriai socialdemokratai, susibarę tarpusavyje ir susiskaldę, o dabartinė vyriausybė nebetaiko modelio „nuvažiavau, pakalbėjau ir paprašiau”, todėl viskas vyksta numatyta eilės tvarka.Grįžti į peržiūrą


 • DSCN0352
 • DSCN0337
 • DSCN0339
 • DSCN0350
 • DSCN0345
 • DSCN0330
 • DSCN0327
 • DSCN0341
 • DSCN0353

Feed

2018-01-25, 22:36

Seimo delegacija su pirmininku V. Pranckiečiu lankėsi Šiauliuose

Sausio 23 d. Šiaulių rajone lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo nariai Juozas Rimkus ir Arūnas Gumuliauskas. Pirmoji...   Daugiau
 • Šiauliai 5
 • Šiauliai 1
 • Šiauliai 2
 • Šiauliai 3
 • Šiauliai 4